Przepisanie licznika prądu po śmierci – czy jest konieczne i jak to zrobić?

Licznik prądu jest jednym z najważniejszych elementów w dosłownie każdym gospodarstwie domowym. Głównie wynika to z faktu, że na podstawie odczytywanych z niego danych można dokonać rozliczenia z danym zakładem energetycznym. Warto wiedzieć, że licznik prądu jest przypisany do konkretnej osoby – właściciela danej nieruchomości. Jednak czy przepisanie licznika prądu po jego śmierci jest konieczne, a jeśli tak, to w jaki sposób można to zrobić?

Przepisanie licznika prądu po śmierci – czy musimy to zrobić?

Przepisanie licznika prądu po śmierci właściciela mieszkania w sytuacji kiedy np. jesteśmy jego spadkobiercami, jest procesem koniecznym. Zgodnie z tym co zostało już wspomniane, licznik prądu przypisany jest do nazwiska konkretnego właściciela mieszkania. Wobec tego, wszelakie faktury za wykorzystaną energię elektryczną i rozliczenia, będą zaadresowane właśnie do niego. Przepisanie licznika prądu jest procesem dość prostym i mało skomplikowanym, a dzięki temu możemy uniknąć niejasności i nieporozumień. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://eon.pl/dla-domu/portal-o-energii-dla-domu/jak-przepisac-prad-na-nowego-wlasciciela

przepisanie licznika prądu

Przepisanie licznika prądu po śmierci – jak możemy dopełnić tę formalność?

Wspomniane już zostało, że przepisanie licznika prądu po śmierci nie jest procesem wymagającym i skomplikowanym. Tak naprawdę możemy zdecydować się na jeden z poniższych sposób:

  • przepisanie licznika prądu bezpośrednio w biurze danego zakładu energetycznego;
  • przepisanie licznika prądu za pomocą formularza online.

Oba sposoby na przepisanie licznika prądu po śmierci są wyjątkowo proste. W pierwszym przypadku musimy – z kompletem niezbędnych dokumentów jak np. akt własności nieruchomości – udać się bezpośrednio do biura obsługi klienta danego zakładu energetycznego i wypełnić ręcznie wniosek. Licznik zostanie przepisany na miejscu. W drugim przypadku zaś wystarczy przejść na główną stronę internetową danego zakładu energetycznego i wybrać z listy e – usług „przepisanie licznika prądu”. Następnie będziemy musieli wypełnić elektroniczny formularz i uzupełnić go swoimi danymi, a następnie – również w formie elektronicznej – wysłać go do zakładu energetycznego. Powinniśmy otrzymać potwierdzenie przyjecia zgłoszenia. W odpowiedzi na nasze zapytanie powinien przyjść list lub e-mail z potwierdzeniem, że licznik prądu został pomyślnie przepisany.

Comments are closed.