Karolina Oczyp

Z wykształcenia nauczyciel, z zamiłowania przewodnik zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Od wielu lat prowadzi warsztaty z dorosłymi oraz młodzieżą w warszawskich szkołach gimnazjalnych i średnich z edukacji obywatelskiej, ekologicznej, a także Design Thinking metody twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Założycielka i prezes Fundacji Rodzinnej, która w ramach swoich zadań na Pradze Południe współzarządza Centrum Społecznym Paca (największym w Warszawie miejscem spotkań lokalnej społeczności) oraz społeczną Kawiarnią Wolna Przestrzeń, której dochód przeznaczony jest na m.in. na wsparcie rodziców powracających na rynek pracy, poprzez udostępnienie im bezpłatnie miejsca do pracy, a dla dzieci zapewniając opiekę w Klubie Malucha w duchu pedagogiki Montessori. Koordynuje wiele projektów skierowanych zarówno do rodziców, jak i dzieci, czy młodzieży.

Prywatnie uwielbia tańczyć, ćwiczyć, podróżować, a także zagłębić się z dobrą książką z dziedziny psychologii i neurodydaktyki w zaciszu domowym.