Dariusz Kołoda

Broker Innowacji wspierający Politechnikę Warszawską w komercjalizacji technologii. Założyciel i Prezes zarządu spółki Innovation Hub zajmującej się wdrażaniem innowacji oraz komercjalizacją wyników badań naukowych. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku technologia chemiczna oraz studiów podyplomowych „Ochrona własności intelektualnej” na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat rządowych programów stażowych: Top 500 Innovators realizowanego na University of California Berkeley oraz Programu SIMS (Science Infrastructure Management Support), realizowanego w Instytutach Fraunhoffera w Dreźnie i Lipsku oraz w firmie IBM w Nowym Jorku.

W latach 2013-2015 pełnił funkcję Brokera Innowacji na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach rządowego programu Brokerzy Innowacji. Odpowiedzialny był za budowanie współpracy między światem nauki i biznesu, aktywnie wspierał transfer technologii i komercjalizację wyników badań naukowych oraz ochronę własności intelektualnej powstałej na Uniwersytecie Warszawskim.

Trener umiejętności miękkich z dużym doświadczeniem, wieloletni działacz społeczny w warszawskich i ogólnopolskich organizacjach społecznych i pozarządowych. Prywatnie miłośnik podróżowania oraz sportów wodnych.